Kosztura László arra a Hír TV szerdai műsorán levetített rejtett kamerás felvételre reagált, amelynek tanúsága szerint betegek feküdtek az intézmény folyosóján.
A gyógyító munka az átmeneti kapacitáshiány ellenére is kizárólag a kórtermekben zajlott - tette hozzá.
Az intézményvezető hangsúlyozta, hogy az egészségügyi kapacitásokat szabályozó törvény nyomán április 1-je után a korábbi 147-ről 80-ra csökkent a belgyógyászati ágyak száma. Vagyis ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy egy magáncég vagy az önkormányzat üzemelteti-e az intézményt - tette hozzá.
Ugyanakkor az ünnepeket követően, az evés-ivás következtében megnövekszik a sürgős esetek száma. Január 1-je és 9-e között például 213 sürgős ellátásra szoruló beteget kellett felvenniük; ez mintegy 40 százalékkal haladja meg egy hétköznapi időszak forgalmát.
A helyzetet súlyosbították az ónos eső okozta elcsúszások, csonttörések, így a sebészeti ágyak is megteltek. Ebben a helyzetben fordult elő, hogy a vizsgálatra várakozó betegeket a folyóson fektették le - ismertette a helyzetet Kosztura László.
Korábban a Fidesz több politikusa támadta az elmúlt időszakban a többi között a gyöngyösi, a hatvani és a parádi kórházakat is működtető Hospinvest Zrt.
A párt egészségpolitikusa, Pesti Imre egy, az egri kórház tervezett funkcionális privatizációja kapcsán korábban megtartott sajtótájékoztatón a 1552-es török ostromhoz hasonlította a jelenlegi helyzetet.
Csak most nem a török ellen, hanem egy "pénzzel és furmánnyal" támadó gazdasági társaság ellen kell védekezni Egerben - fogalmazott.
Ennek kapcsán úgy vélekedett, hogy a megyegyűlési pályázat az egészségügyi rendszer átalakítása során "rablóprivatizátorként" működő Hospinvest számára készült.
A Hospinvest Zrt. egyébként 2006 októbere óta működteti a hatvani, 2007 októbere óta pedig a gyöngyösi kórházat, immár közös igazgatás alatt.