2007-ben összesen 118 diák kapott doktori fokozatott, közülük negyvenkilenc a TTIK-n - tette hozzá.
Az SZTE tizennyolc doktori iskolájában mintegy hétszáz doktorandusz tanul, közülük háromszázharmincan államilag támogatott helyen. A költségtérítéses hallgatók közül hatvan-hetven diák ösztöndíját és kutatási költségeit az akadémia Szegedi Biológiai Központja állja, kéttucatnyi diák pedig az egyetem tudásközpontjain belül végzi tudományos munkáját - közölte az egyetemi docens.
Klukovits Lajos elmondta, a Magyar Akkreditációs Bizottság jelenleg vizsgálja a doktori iskolák megfelelését az új Felsőoktatási Törvénynek, az SZTE valamennyi intézete teljesíteni fogja a szükséges tudományos és személyi feltételeket.
A következő tanévben az egyetem 118 doktorandusz hallgatót vehet föl államilag támogatott helyre, ez tizeneggyel több mint korábban. A finanszírozott keretszám növekedése annak köszönhető, hogy - Budapesti Corvinus Egyetem után - az SZTE doktori iskolái működnek legeredményesebben, vagyis a diákok közül a végbizonyítvány megszerzését követő három éven belül itt szereznek a legtöbben tudományos fokozatot - tudatta az igazgató.
Az SZTE indította doktori képzések államilag finanszírozott helyeire tudományterülettől függően két és fél, négyszeres a túljelentkezés; a felvételizők zöme a szegedi egyetemről kerül ki - mondta Klukovits Lajos.