Márta István a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az Új Színház akciója "nem politikai jellegű megmozdulás", a kezdeményezést azért indították el, mert "valamilyen módon belelátnak a pedagógusok nyomorúságos helyzetébe".
Mint mondta, a jegyek minden hónap 29-étől a következő hónap 5-ig vásárolhatók meg az Új Színház szervezési osztályán és pénztárában.
Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke az akciót "mérföldkőnek" nevezte a kultúra és az oktatás együttműködésében. Felhívta a figyelmet arra: a pedagógusoknak értékközvetítő értelmiségiként feladatuk lenne, hogy színházba járjanak, de egyelőre ezt még nem tehetik meg.
Csomós Miklós (Fidesz), a Fővárosi Közgyűlés kulturális bizottságának alelnöke szerint az ifjúság akkor fog színházba járni, ha olyan pedagógusok oktatják, akik maguk is gyakran látogatják a színházat. Szólt arról, hogy a készülő színházi törvényben is szerepel az ifjúság színházba járásra nevelése.
Rudolf Péter színművész arra mutatott rá, hogy egy színház akkor tud jól működni, ha van hozzá kötődő közönségréteg.
A kiosztott sajtóanyag szerint a repertoárban szerepel Nagy Ignác és Parti Nagy Lajos Tisztújítás című darabja Szinetár Miklós rendezésében, Szép Ernő Vőlegény című alkotása Rudolf Péter rendezésében, és Shakespeare műve, a Szentivánéji álom, amelynek rendezője Szergej Maszlobojscsikov.
Az érdeklődők láthatják továbbá Jirí Menzel rendezését, a Még egyszer hátulról című előadást, A fösvény című Moliere-vígjátékot, Shakespeare Rómeo és Júliáját Alföldi Róbert rendezésében, Choderlos de Laclos Veszedelmes viszonyok című darabját (rendezte: Kiss Csaba), valamint Vidnyánszky Attila "Tudod, hogy nincs bocsánat" és Akasztottak balladája című rendezését.