Patkó Gyula, azt mondta: a beiskolázási kampány közepén nemcsak az intézmény, hanem a város és a régió is vesztese lehet ennek a negatív kampánynak, hiszen mindösszesen egy tanársegédi poszt betöltése miatt alakult ki a Politikatudományi Intézet ügye, ami egyébként a meglátása szerint nem is számít ügynek.
Mindennapos dolog, hogy egy demokratikus testület, ebben az esetben a kari tanács nem fogadja el valakinek a kinevezését, akit nem tart megfelelőnek. Tavaly például egy professzori kinevezést nem szavaztak meg, még sem lett belőle "országos bonyodalom" - emlékeztetett.
Mint hangsúlyozta, az érintettek a sajtót használják fel arra, hogy vélt sérelmeiket ekképp rendezzék.
Simon János, a Politika-tudományi Intézet igazgatója, aki az elmúlt hét péntekén nyújtotta be lemondását, a távirati irodával közölte: csak akkor lát esélyt arra, hogy lemondását visszavonja, ha strukturális változások lesznek a karon.
Véleménye szerint egyebek mellett az volt "az utolsó csepp" a pohárban, hogy a kari tanács nem támogatta annak a kollégájának a tanársegédi kinevezését, akinek alkalmazása a feltétele lett volna annak, hogy a politológia szakon mesterképzés indulhasson 2008 szeptemberében. A státuszra négy pályázat érkezett, ebből három érvénytelen volt, az intézet által is támogatott kinevezést pedig nem szavazták meg, holott a pályázó minden feltételnek megfelelt. "Ezzel elvesztettünk egy évfolyamot, ugyanis nem tudtuk beadni akkreditálási kérelmünket" - fűzte hozzá.
Mint mondta: kollégái, Fricz Tamás és Csizmadia Ervin egyetemi oktatók is távozni készülnek a miskolci egyetemről.
Fazekas Csaba dékán a távirati irodának úgy fogalmazott, hogy "mindez nem nagy fajsúlyú dolog", a képzés egyáltalán nincs veszélyben, s csak az érintettek generálják a nem létező problémát. A tanársegédi állásra pályázó személy egyébként már két évvel ezelőtt is próbálkozott, de akkor sem támogatták kinevezését. Ami történik, az csupán hangulatkeltés - mondta.
Pankucsi Márta, a Szociológiai Intézet vezetője, aki szintén beadta felmondását, mivel attól tartott, hogy a különböző megszorítások és létszámleépítések ellehetetlenítik működésüket, az MTI-nek azt mondta: beadványa már tárgytalan.
Mint jelezte: az egyetem vezetése biztosította őt arról, hogy nem lesz elbocsátás. Így tovább dolgozhatnak azon tervükön, hogy beindítják a szociális munkás alapszakot, ami ebben a régióban különösen fontos.
A Miskolci Egyetemen kirobban belső vitákról először a szerdai Észak-Magyarország írt. A cikkben a történteket kommentálva Patkó Gyula, az egyetem rektora azt mondta: az egyetemen 102 tanszék van, és máshol is történtek már hasonló döntések. A lapnak nyilatkozva úgy vélte: szerinte Simon János is meggondolja még magát.