"A kutatás eredménye azt mutatja, hogy a csonttörések előfordulása magasabb, mint korábban gondoltuk, ami alátámasztja azt a feltételezést, hogy a egészségügyi és társadalmi szervezetekre komoly feladatok várnak" - írta Liam Donaldson, a brit egészségügyi minisztérium illetékese kollégáival együtt a Journal of Epidemiology and Community Health szakfolyóiratban.
A csonttörések éves aránya alig maradt el a 4 százaléktól Anglia teljes lakosságára számolva - mutattak rá a kutatók.
A szakemberek szerint az eltérés oka valószínűleg az, hogy a korábbi vizsgálatok során kizárólag a kórházi és sürgősségi osztályok adataira hagyatkoztak, ezzel szemben az ő felmérésük több mint 55 ezer lakos vizsgálatán alapul.
A leggyakoribbak a kéz- és lábfejtörések, ezek után következnek a láb- és kartörések, valamint a felsőtest törései. A középkorú férfiak fele és az idősebb nők 40 százaléka mondta, hogy volt csonttörése.
A koponya- és arccsonttörések a legritkábbak.
A szakemberek rámutattak, hogy a csonttörések előfordulása függ az életkortól és az etnikai hovatartozástól is, így például a fehérek jóval nagyobb eséllyel szenvednek el csonttörést, mint a feketék vagy más etnikumok tagjai.
A kutatás eredménye azért is fontos, mert a csonttörések hatalmas terheket rónak az egészségügyi rendszerre - csak a csípőcsonttörések kezelése mintegy 726 millió fontba (249 milliárd forint) kerül Angliában.