Bemutatásukkal régi hiányt pótol az állatkert, hiszen legutoljára öt esztendeje volt tatu a létesítményben. Az új jövevények az állatsimogató szomszédságában található Szarvasházba kerültek, amely a szarvasokra utaló nevet ma már csak történeti okokból viseli, hiszen a műemlék épület a dél-amerikai kisemlősöknek ad otthont.
A Budapestre kerül két állat tavaly májusban született, így még egy évesek sincsenek, kölyöknek azonban mégsem nevezhetők, mert nagyon gyorsan fejlődnek.
A tatuk a természetben mindenevők, így az állatkertekben is ennek megfelelő takarmányt kapnak. Budapesten joghurtos müzlivel kezdik a napot, délben banánt, almát, sárgarépát, főtt kukoricát és némi tojást kapnak, vacsorájuk pedig túróból, darált húsból, valamint "hangyászkeverékből" áll. Ez utóbbi kutyatápból, zabpehelyből, húsporból, néhány további adalékanyagból, és némi vízből álló massza, ami speciális állatkerti receptnek számít.
A tatuk, vagy más néven armadillók csoportját az állattanban övesállatokként is emlegetik. A kutatók 21 különböző fajukat tartják számon, melyek többsége Közép- és Dél-Amerikában él, habár egyes fajok az USA déli államaiban is előfordulnak. Az állatkertben látható nagy szőröstatuk közepes méretűek a tatuk között: a felnőtt állatok hossza 20-40 cm, a tömegük pedig 2 kilogramm körüli.