Ennek érdekében a város szindikátusi szerződést kíván kötni a debreceni Orvos és Egészségtudományi Centrummal, illetve a debreceni Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézettel - jelentette be a tanácskozáson Habis László polgármester (Egri Lokálpatrióta Egylet).
Palotai Zsuzsa, a polgármesteri hivatal egészségügyi irodavezetője az MTI-nek elmondta, hogy az egri önkormányzat is kikérte a kórház vagyonkezelésére kiírt tendert. Ugyanakkor Sós Tamás, a megyegyűlés szocialista elnöke levélben jelezte, hogy a város pályázatát még a február 28-i eredményhirdetés előtt megtárgyalja a megyegyűlés és ha elfogadják, abban az esetben visszavonják a nyilvános pályázatot.
A közgyűlési határozat szerint a város, a működtetéssel együtt, az ingatlanok tulajdonjogát is átvenné.
Amennyiben ezt nem adja a megye, úgy készek a puszta vagyonkezelésre is. Sőt, akár teljesítik a pályázati feltételeket is. Ezek között hétmilliárd forintnyi fejlesztési kötelezettség és 600 millió forintos letét is szerepel.
A jobboldali, illetve az Egri Lokálpatrióta Egylet által delegált képviselők, összesen 14-en, egyöntetűen megszavazták a határozati javaslatot.
Ugyanakkor a szocialista és a szabaddemokrata városatyák közül hatan tartózkodtak, ketten pedig "nem"-mel szavaztak.
A HospInvest Zrt. egyébként csütörtökön szintén bejelentette, hogy elindul a Heves Megyei Kórház vagyonkezelésére kiírt pályázaton.
Korábban a megyegyűlés Fidesz Polgári Frakciója azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a hatvani, a gyöngyösi és a parádi kórházakat is működtető HospInvestre szabták a pályázatot.
A funkcionális privatizáció terve ellen több civil szervezet is tiltakozott demonstráción.