A képviselő sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy ahogy a vizitdíj és a kórházi napidíj sem hozott megoldást az ágazatban meglévő problémákra, úgy az egészségbiztosítási rendszer reformja sem fog. Hozzátette: nemzetközi tapasztalatok igazolják, hogy az ellátás drágább lesz, várólisták alakulnak ki és kettészakad a társadalom.
Pesti Imre azt mondta, az új rendszerben mindent a profitérdek fog irányítani, és nem az, hogy jobb legyen az ellátás minősége. Hozzátette: a kormánypártok nem kívánják figyelembe venni Sólyom László köztársasági elnöknek az egészségbiztosítási törvénnyel kapcsolatos aggályait, és a jogszabályt lényegi változtatás nélkül akarják áterőltetni a parlamenten.
A Fidesz úgy látja, hogy a március 9-ei, a tandíjról, a vizitdíjról és a kórházi napidíjról szóló népszavazással egy időben lehetne szavazni a Fidesz által kezdeményezett megerősítő népszavazásról is. "Ehhez semmi más nem szükséges, mint demokratikus elköteleződés, emberség és együttműködés a magyar társadalommal" - fogalmazott Pesti Imre.
Kérdés kapcsán közölte: jelen ismeretei szerint a Fidesz nem tervez népszavazást kezdeményezni az egészségbiztosítási törvényről, hiszen az Albert-házaspár által indított kezdeményezés kérdése éppen arra irányul, hogy az üzleti társaságok részt vegyenek-e a biztosítási rendszerben.