"Hét esztendeje foglalkozunk strucctojások díszítésével. Öt évvel ezelőtt sikerült hosszú kísérletezgetések után megtalálni egy eljárást, amellyel a tojások tartósíthatókká, porcelános felületűvé válnak. A rájuk festett minták színei pedig korlátlan ideig megőrzik eredeti szépségüket" - nyilatkozott az MTI-nek Kiss P. Katalin, iparművész.
Az elmúlt két év alatt vázák, bonbon-, szivar-, mécses-, és gyertyatartók, de legfőképpen lámpák készültek a biatorbágyi családi műhelyben a különleges eljárással. Mivel a Föld legnagyobb futómadarának tartása az utóbbi években Magyarországon is népszerűvé vált, ezért viszonylag könnyű beszerezni a tojásokat. Számos tojás a festésen és gravírozáson túl drágaköves díszítést is kap, ami a lámpák esetében tovább fokozza fényhatásukat.
A most készülő, minden eddiginél értékesebbnek számító tojásból is lámpa lesz, ám mesterséges fényforrás nélkül is szikrázóan fénylik majd a smaragdoktól és gyémántoktól. A gondos munka még hónapokig eltarthat. Ha elkészül a műremek, egymillió forintnál is többet ér majd. Várhatóan több kiállításon is bemutatják.