Nem sokkal előbb került kórházba, ahol a közlés szerint viszonylag komoly bajt állapítottak meg nála, de a műtéttől egyelőre eltekintettek. Az ünnepnapon külön szobába helyezték, ahol felkereshették barátai és családtagjai és eláraszthatták jókívánságokkal és virágokkal. Az orosz tévéadók napok óta sorozatban vetítik a Tyihonovról készült dokumentumfilmeket és a szereplésével forgatott műveket, az újságokban számtalan írás jelent meg róla, munkásságáról, családjáról, mai életéről, de még első nagy szerelméhez fűződő kapcsolatáról is.
A tavasz 17 pillanata című, 12 részes orosz tévé-filmsorozat 1973-ban készült Julian Szemjonov regénye alapján, Tatyjana Lioznova rendezésében, s a magyar nézők egy évvel később láthatták. Ebben Tyihonov alakította Max Otto von Stirlitz Standartenführer - Makszim Makszimovics Iszajev őrnagy - a zseniális orosz kém szerepét, amely máig elkísérte.
Stirlitz valóságos népi hős lett: Borisz Jelcin elnöksége idején egy felmérés kiderítette, hogy az orosz filmhősök közül a választók legszívesebben Strilitzet látnák az elnöki székben, de a nép emlékezetében szilárd helye van Tyihonovnak is.
A film valamelyik orosz csatornán mindig felbukkan újra, s a bemutatása nyomán főleg a szocialista országokban népszerűvé vált Stirlitz viccek nem csak élnek, hanem újak is keletkeznek, s külön honlapokon olvashatók az interneten.
Számos nyelven - köztük magyarul - kapható a sorozat DVD-n is, ami alighanem ugyancsak azt jelzi, hogy máig népszerű.
A rendező elmondása szerint az első vetítés idején az utcák elnéptelenedtek a Szovjetunióban, csökkent a bűnözés és nőtt az energiafelhasználás, mert mindenki a tévé előtt ült, állítólag maga Leonyid Brezsnyev pártfőtitkár is.
A sorozatot állítólag a KGB rendelte, de az elemzők szerint bár a történelmi tényekhez csupán lazán kötődik, a korszakra vonatkozóan az egyik első realista alkotás abból a szempontból, hogy nem csupa alkalmatlan alaknak ábrázolja a németeket.