Döntésüket - amely így eredménytelenné teszi a keddi jelölést - azzal indokolta, hogy a pályázók meghallgatása során több "kiemelt jelentőségű" kérdésre nem kaptak választ.
Közlése szerint azt szerették volna megtudni a múlt hétfői meghallgatáson a pályázóktól, hogy vállalják-e az MTV közfeladatainak teljesítését objektíven vizsgáló szempontrendszer kialakítását, és ezen mérés esetleges folyamatos negatív eredményei esetén készek-e elnöki tisztségükről lemondani, készek-e a társaság összes szerződésének nyilvánosságra hozatalára, a székházbérleti megállapodás újratárgyalására.
Feltették azt a kérdést is, hogy győzelme esetén az aspiráns "hajlandó-e a nemzeti főadó képernyőjét a hét végén, műsorkezdéstől kora délutánig, értékes, minőségi műsorokat sugározva visszaadni a gyerekeknek és a fiataloknak", illetve azt, hogyan kívánja kulturálisan sokszínű, pezsgő szellemi műhellyé alakítani a Magyar Televíziót.
"Bár az elnöki pályázatra benyújtott mindhárom elnökjelölti pályamunka érdemi, komoly dolgozat, a kuratóriumi elnökségbe az ellenzéki pártok által jelölt tagok a benyújtott pályamunkák egyikét sem fogják szavazataikkal támogatni" - mondta Balogh László elnökhelyettes, Csernus János, Szabó Tibor és Ugron Gáspár elnökségi tagok nevében is Szabó László.
Szabó László az MTI érdeklődésére közölte: nem foglalkoztak azzal, hogy mit tesznek, ha a három pályázó a következő órákban felel a korábban nyitva hagyott kérdésekre.
A médiatörvény előírásai szerint a kuratóriumi elnökség kétharmadának kell elnököt jelölnie; ehhez jelen esetben hét voksra volna szükség a tíztagú testületben, míg az MSZP és az SZDSZ által delegált tagok összesen öten vannak.