A projekt alapvetően az oktatáshoz kapcsolódik, de érinti a környezetvédelem és az egészségmegőrzés területét is - közölte az intézményvezető.
Tájékoztatása szerint a hagyományos és biokertészet a program részét alkotja, ennek keretében olyan ismereteket közölnek, amelyek a tájegységre jellemző kultúrnövények genetikai állományának megőrzésére szolgálnak. A biogazdálkodásra vonatkozó ismeretek egy részét már beépítették a fertődi intézményben folyó kertészeti szakképzésbe.
A hazai gyógynövénykincs fontosságáról szólva az igazgató kifejtette: Magyarország az Európai Unió egyik legnagyobb gyógynövény-beszállítója. Az országban több tízezer hektáron folyik gyógynövény-termesztés. A képzés révén új perspektívák nyílhatnak a mezőgazdasági foglalkoztatásból kiesett munkanélküliek számára is - tette hozzá Wellner Andrea.
Az átfogó képzési programban felhalmozott ismereteket a közeljövőben induló továbbképzés keretében pedagógusokhoz is el kívánják juttatni. Az ismeretek továbbadásával éri el célját a szellemi vállalkozás. Megalkotásának költsége meghaladta a kilencmillió forintot. Az uniós forráshoz az ötszázalékos önrészt a Győr-Moson-Sopron megyei önkormányzat biztosította.