A tárlatról szóló ismertető szerint a kiállítás alapjául az egyik legtermészetesebb "mű" anyag, az OSB (Oriented Strand Board, irányított szálelrendezésű, műgyantával ragasztott fenyőfa forgácslap) szolgál. Az OSB lapokon különböző méretű és formájú nyomtatott papírkép matricák láthatók.
"Pető Hunor természetesen nem matricákat készít, hanem kollázsképeket, melyek csupa ismerős motívumból állnak. Motívumait mint sokszorosított matricákat használja, helyezi (ragasztja fel) különböző kontextusokba, és így egyszersmind különböző kontextusokat hoz létre" - idézte Tatai Erzsébet művészettörténész szavait összegzésében a galéria.
A tájékoztatás szerint a művész a matricákkal egy olyan mátrixot mutat be, amely segítségével "a sokszorosító eljárás révén is lehet egyedi, megismételhetetlen nyomatot létrehozni, mivel a nyomtatandó fájl alá van rendelve a mindenkori háttérnek - esetünkben az OSB lemeznek".
A március 16-ig megtekinthető tárlaton így válnak láthatóvá többek között az Autóbalesetet szemlélők, a Családi mozidélután, az Esztétikai minőségek vagy a Rovariskola című művek.
Pető Hunor képzőművész 1968-ban született a romániai Baróton, 1990 és 1995 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola szobrász szakán Jovánovics György növendéke volt. Bár szobrászként végzett, készített már alkotásokat penészedő zsemlemorzsából, egérméregből, gipszből vagy mázas kerámialapokból, fotókból is. Számos egyéni és csoportos kiállításon mutatták már be műveit.