A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében megvalósuló, az oktatás fejlesztését célzó beruházásokat bemutató programsorozatot indított útjára. Miskolcon, a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolában pedagógusok, diákok, szülők kaphattak ízelítőt a Jövő Iskolájából.
Az iskola "csapdahelyzetben van", hiszen az ismeretanyag nemcsak bővül, hanem folyamatosan változik, megújul. A rendkívüli mértékben bővülő ismeretek befogadását és a problémamegoldó gondolkodást segíti elő a Jövő Iskolája-program, amely a közoktatási reformnak a XXI. századi infrastrukturális alapját, technológiai bázisát alkotja, a kompetenciákat fejleszti - mutatott rá az államtitkár.
Mint mondta, a cél az élethosszig tartó tanuláshoz való készség elsajátítása. Az iskolának az a feladata, hogy kedvet, motivációt adjon a tanuláshoz. Azt is figyelembe kell venni a modern technika korában, hogy "a világ nem bemagolható, (...) viszont megérthető, a reformpedagógia ezt szolgálja" - tette hozzá.
Véleménye szerint a Jövő Iskolája elnevezés két év múlva a jelen iskolájává válik. Az informatikai laboratóriumokból "ki kell szabadítani ezt a technikát" és meg kell teremteni a digitális írásbeliség lehetőségét.
A Jövő Iskolája-programot február 19-én Székesfehérváron, február 21-én Egerben, február 26-án Szombathelyen, február 28-án Hódmezővásárhelyen, március 18-án pedig Békéscsabán mutatják be. A tervek szerint az idei tanév végére minden megyei jogú várost bekapcsolnak majd a bemutatkozó körútba.
A rendezvényeken különböző mintaórákon is részt vehetnek az érdeklődők. A kapcsolódó kiállításon olyan digitális taneszközöket, tananyagokat mutatnak be, amelyek hamarosan a pedagógusok mindennapi társai lesznek, s amelyeket személyesen is kipróbálhatnak a tanárok.