Az ellenzék mindkét bizottságban egységesen nemmel szavazott.
A rendészeti bizottságban a miniszterjelölt a rendőrséggel kapcsolatban elmondta: a testülettől tavaly távozott rutinos kollégákat meg kell próbálni visszahozni, a budapesti rendőrség állományában pedig mérsékelni kell a fluktuációt.
Draskovics Tibor közölte: rövid időn belül rendelet készül, amely lehetővé teszi, hogy a fővárosi rendőrök albérlet-támogatásukat lakástörlesztésre fordíthassák. Hozzátette: hamarosan javulni fog a körzeti megbízottak jövedelme is.
A rendőrségre fordítható mintegy 220 milliárd forintot Draskovics Tibor szerint okosabban is el lehet költeni, nagyobb biztonságot teremtve ezzel a polgároknak.
A közlekedési szabályok szigorítása kapcsán a miniszterjelölt tűrhetetlennek nevezte, hogy míg Magyarországon évente 1.200-an halnak meg az utakon, a hasonló méretű, lélekszámú, de motorizáltabb Ausztriában kevesebb, mint fele ennyien. Magyarországon a halálos balesetek felét a gyorshajtás és az ittas vezetés okozza.
A napokban felálló rendőri panasztestülettel kapcsolatban Draskovics Tibor úgy vélte, jót tesz a rendőrségnek, ha civilek is megítélik a munkáját, ez javíthatja társadalmi elfogadottságát.
A bíróságokkal összefüggő képviselői felvetésekre reagálva Draskovics Tibor annyit mondott, hogy az igazságszolgáltatási reform 10. évfordulója jó alkalom a tapasztalatok összegzésére. Megjegyezte: a feladat a bíróságok megkérdőjelezhetetlen függetlenségének összeegyeztetése az átláthatóság és a hatékonyság követelményével.
Az alkotmányügyi bizottságban Draskovics Tibor elmondta: miniszteri kinevezésével bővül a tárca feladatköre, amennyiben a közigazgatás fejlesztése és az elektronikus közigazgatás szabályozása is a minisztériumhoz tartozik.
Kiemelte: a közpénzügyi felelősség meghonosítása után ideje, hogy a jogalkotási felelősség is teret nyerjen Magyarországon. Draskovics Tibor elmondta: tervei között szerepel, hogy a jövőben egy új jogszabály nem növelheti az adminisztratív terheket, azaz ha valahol ilyet keletkeztet, akkor másutt valamennyit meg kell szüntetni az állampolgárokra, cégekre nehezedő adminisztratív kötelezettségekből.
Mint elhangzott, a bírósági eljárások gyorsítása érdekében egy hónapon belül sor kerülhet a polgári perrendtartás módosítására, amely szerint a kis értékű ügyekben a második tárgyaláson döntenie kelljen a bírónak, amihez természetesen szükség lesz a peres felek közreműködésére is.
Répássy Róbert, az alkotmányügyi bizottság fideszes alelnöke - Lázár Jánoshoz, a rendészeti bizottság fideszes elnökéhez hasonlóan - arról beszélt a bizottsági ülésen, hogy a miniszterjelölt által meghirdetett célok javarészt támogathatóak, Draskovics Tibor személyének hitelessége azonban kérdéses.
Répássy Róbert a korábbi áfa-visszatartási ügyre, illetve a költségvetési hiánycélok kérdésére utalva hangsúlyozta: Draskovics Tibor maga testesíti meg a "következmények nélküliséget".
Draskovics Tibor erre reagálva megjegyezte: bízik abban, miniszterként úgy tud majd működni, hogy eloszlassa az ellenzéki politikus kételyeit.