Például: Haj, ki kisze haj, kivisszük a betegséget, behozzuk az egészséget, haj kisze haj, és közben zörgetik a zajkeltő eszközöket, dudákat, sípokat, dobokat.
A kerengőzés a téren felállított máglyánál ér véget. Amíg a tüzet meggyújtják, a gyerekek és felnőttek gondűző cédulákat erősítenek a kiszebábra. A papírdarabokra ráírják, ki mitől szeretne megszabadulni, rossz álmoktól, betegségtől, félelmektől, majd a bábot bedobják a tűzbe. A máglya elhamvadásáig a felnőttek és a gyerekek tavaszköszöntő versikéket mondanak és énekelnek. A babona szerint a kiszebáb elégetése megszabadítja az embereket minden bútól és bajtól.
A téltemetésre és tavaszköszöntésre a Wekerlei Centenárium Év következő eseményeként kerül sor. Azok az érdeklődők, akik kilátogatnak a rendezvényre és feltűznek egy gondokkal teleírt papírt a kiszebábra, szintén jó eséllyel megszabadulhatnak minden rossztól.
A kiszebábot és a zajkeltő szerszámokat délután fél négykor készítik el a wekerlei Munkás Szent József Közösségi Házban (Pannónia út 26.). A felvonulás öt órakor kezdődik a Kós Károly téren, a kiszebáb elégetése és a téltemetés pedig hat órakor - tudta meg a távirati iroda Garami Zsuzsától, a Centenáriumi Programsorozat PR-főnökétől.