A tavalyi várakozások talán az idén igazolódnak be, hiszen a lakosság jelentős része életszínvonala fenntartását további hitelek felvételével igyekszik megvalósítani - mondta a lapnak nyilatkozva Thummerer Péter, a Magyar Követeléskezelők és Üzleti Információt Szolgáltatók Szövetségének (Makisz) elnöke, az EOS KSI Magyarország Inkasszó Kft. ügyvezetője.
A lakossági adósságok visszafizetésénél is megfigyelhető egyfajta prioritási sorrend: elsősorban a háztartások működéséhez legkevésbé nélkülözhető összegeket, illetve a legerősebb szankciókkal fenyegetett, például jelzáloggal fedezett hiteltartozásokat próbálják meg a kötelezettek leróni - olvasható a cikkben.
A fizetési készség romlása a követeléskezelőknél mindenképpen a feladatok és a hozzájuk kapcsolódó kihívások növekedését jelenti, hiszen csökkenő reáljövedelmekből kell sok háztartásnak a növekvő kiadásokat fedeznie - hangsúlyozta Thummerer Péter.
Ez egyben azt is jelentheti, hogy a jogi eljárások száma nőhet, hiszen ha a követeléskezelők nem tudják sikeresen behajtani az adósságot, a hitelező az esetek döntő többségében bírósághoz fordul - olvasható a csütörtöki Világgazdaságban.