A szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok a rászorultság alapján támogatást, hallgatói ösztöndíjat, vagy tandíjmentésséget kaphatnak, s természetesen a diákhitel is rendelkezésükre áll tanulmányi költségeik fedezésére - jegyezte meg Léderer András a tárlaton, amely tablókon mutatja be a magyarországi és a nyugat-európai oktatási intézmények közötti látható különbséget.
A fiatal politikus, aki maga is egyetemi hallgató, kifejtette: a tandíj bevezetése igazságosságot teremt, hiszen azok is hozzájárulnak a költségekhez, akik a képzési szolgáltatást igénybe veszik.
Úgy vélte, a tandíj egyfajta befektetés a jövőbe, mert a diploma jobb elhelyezkedési esélyt, nagyobb jövedelmet és a nyugodtabb életfeltételeket teremt az érintetteknek tanulmányaik befejezése után. Hozzátette, hogy a befizetett tandíjból javulhatnak az iskolák infrastrukturális feltételei, és maga az oktatás is, hiszen mód nyílik neves szakemberek, külföldi vendégtanárok fogadására.
Az SZDSZ-Új Generáció elnöke megemlítette, hogy a diákhitel összege szeptembertől 10.000 forinttal nő, s utána minden évben a legmagasabb tandíj összegének határához igazítják.
Léderer András "olcsó demagógiának" nevezte a Fidesz és a KDNP népszavazási kezdeményezését, s reményét fejezte ki, hogy a márciusi voksoláson a választók megfontoltan döntenek a feltett kérdésekről.