Sólyom László köztársasági elnök január közepén Zombor Ferenc ügyvédet adatvédelmi biztosnak, Fülöp Sándor jogászt a jövő nemzedékek ombudsmanjának jelölte.
Az Országgyűlés alkotmányügyi, illetve emberi jogi bizottsága támogatta Fülöp Sándor omdudsmanná választását, de Zombor Ferencét nem.
AZ MSZP-frakció hivatalosan hétfőn alakítja ki az álláspontját, az MTI úgy tudja, lelkiismereti szavazást fognak elrendelni a frakcióban a két jelöltről. Az SZDSZ jelezte, hogy nem támogatja a jelölteket, bár a liberális párt környezetvédelmi minisztere, Fodor Gábor támogatásáról biztosította a jövő nemzedékek omdusmanjelöltjét. A távirati iroda korábbi információ szerint a Fidesz mindkét jelöltet támogatni fogja.
Az országgyűlési biztosok megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.
Hétfőn napirend előtt az Országgyűlés elnöke megemlékezik a kommunista diktatúrák áldozatairól. Az emléknap azért február 25-én van, mert 1947-ben ezen a napon tartóztatták le Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a megszálló szovjet katonai hatóságok, és kényszermunkára ítélték.
A plenáris ülésen mandátumigazolás is lesz, Rétvári Bence (Fidesz-KDNP) az újbudai időközi választásokon győztes képviselő teszi le az esküt.
A Ház határoz a kis- és középvállalkozások 2003-2004. évi helyzetéről, gazdálkodási feltételrendszeréről szóló jelentés elfogadásáról.
A képviselők várhatóan megválasztják a Független Rendészeti Panasztestület tagjait: Kaltenbach Jenő volt kisebbségi ombudsmant, Juhász Imrét, a Civil Jogász Bizottság tagját, Kádár Andrást, a Magyar Helsinki Bizottság társelnökét, Fráterné Ferenczy Nóra jogászt és Féja András ügyvédet. A tagokat az Országgyűlés a jelenlévő képviselők kétharmadának szavazatával választja meg.
Kedden vitatják meg a kábítószerügyi eseti bizottság tevékenységéről szóló jelentést. A dokumentum főbb megállapításai szerint Magyarországon a kábítószer kipróbálásra egyre korábban, már 16 éves kor előtt megtörténik. A jelentés szerint a nemzeti drogstratégiai program megvalósítására a jelenleg és korábban sem állt rendelkezésre elégséges forrás. A bizottság szerint a jövőben a prevencióra nagyobb arányban kell összegeket átcsoportosítani.
Megkezdődik a földgázellátásról szóló törvényjavaslat általános vitája, amelynek célja az indoklás szerint a teljes verseny megteremtése a gazdaság versenyképességének fokozása érdekében, a hosszú távon fenntartható ellátásbiztonság szavatolása mellett.
A jelenlegi kettős, közüzemi és szabadpiaci modell megszűnik, helyét tiszta versenypiaci modell veszi át. A versenyt csak az erőfölényes helyzetek megakadályozása és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében lehet korlátozni.