A vizitdíjból származó bevételek éves szinten húszmilliárd forintot jelentenek, abból származik a háziorvosok bevételének egynegyede, s bevezetése hozzájárult a kis falvakban a háziorvosi praxis működőképességéhez - mondta el sajtótájékoztatón Horváth Ágnes.
Hozzátette: azáltal, hogy csökkent az indokolatlan orvos-beteg találkozások száma, kevesebb lett a szükségtelen gyógyszerfelírás, és nem tartják indokolatlanul kórházban a betegeket, az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál 40 milliárd forint megtakarítás keletkezett.
Ebből a pénzből javították a kórházi étkezés minőségét, fejlesztették a járóbeteg-ellátást, az egynapos sebészetet - amelynek keretében negyven szolgáltató kezdheti meg a munkát az év végéig -, s több pénz jutott a krónikus ellátás javítására.
Továbbá beépítették a gyermekkórházak finanszírozásába a vizitdíjat, s annak összegével megemelkedett a házi gyermekorvosok bevétele is.
"Éppen ezért nagyon nagy baj lenne az egészségügy számára, ha megszűnne a vizitdíj és a kórházi napidíj. Bízom benne, hogy március 9-én minél többen mennek el szavazni és voksolnak nemmel" - hangsúlyozta a politikus.
A sajtótájékoztatót követően Horváth Ágnes szakpolitikai fórumot tartott.
A miniszter székesfehérvári látogatását megelőzően a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházat kereste fel, ahol megtekintette a sürgősségi betegellátó osztályt. Az intézmény előtt mintegy kéttucatnyi tüntető fogadta.