A május 4-ig látogatható tárlat lépésről lépésre halad Nagoja történetének ismertetésében és a kiállítási tárgyak - köztük szemeteszsákok, videók, játékcsarnokok - hűen érzékeltetik a hagyományok és a nyugati befolyás keveredését a japán gazdasági és ipari metropoliszban.
A négyszáz éve tartó állandó változás jelképe Sacsi, az "aranydelfin", amelynek feje olyan mint egy tigrisé és a teste pontyéra hasonlít. A nép nyelvén azonban kedvesen delfinként emlegetik: Sacsi, a mesék aranytestű állata, amely évszázadok óta Nagoja japán város jelképe, hazájában várkapukat éppúgy díszít, mint csatornák fedőlapjait.
Az 1873. évi bécsi világkiállításon az eredeti Sacsit már láthatták Bécs akkori lakói. Az eredeti Sacsi egyes részei 135 év után visszatértek Bécsbe - néhány arany pikkelye, amelyek Nagoja második világháborús bombázása során szétszóródtak.
Napjainkban Nagoja - ahol annak idején tízezer szamuráj élt - Japán negyedik legnagyobb városa. Elsősorban olyan konszernek, mint például a Toyota vagy a Brother révén bír jelentőséggel. A várost Japánban a környezetvédelem fővárosának tekintik.