Az elsőrendű vádlottat, B. Bélát kilenc rendbeli adócsalás bűntettében - abból négy esetben bűnsegédként elkövetett adócsalás bűntettében - és egy rendbeli magánokirat-hamisítás vétségében találta bűnösnek a bíróság, s ezért halmazati büntetésként - ugyancsak nem jogerősen - őt két évi, három év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte.
Hat rendbeli adócsalás alól bizonyítottság hiányában felmentette a bíróság Sas Józsefet, három rendbeli magán-okirathamisítás vétségében pedig megszüntette az eljárást.
Az ítélet ellen a vádlottak és védőik fellebbezést jelentettek be, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért. A per a Fővárosi Ítélőtáblánál folytatódik.
A részletekről Gieszné Boda Orsolya az MTI-nek elmondta: Sas József és az elsőrendű vádlott 1997-ben állapodott meg arról, hogy a humoristát művészi és szerzői jogi védelem alá eső tevékenységében B. Béla vállalkozása képviselje, és ez a vállalkozás szedje be az azért járó díjakat.
A befolyt pénz után Sas Józsefnek személyi jövedelemadót, az elsőrendű vádlott vállalkozásának pedig kifizetőként a társadalombiztosítási és egészségbiztosítási járulékot, illetve áfát kellett volna fizetnie, aminek teljes egészében nem tettek eleget.
Bár az elsőrendű vádlott a rendőrségen beismerő vallomást tett, azt később indok nélkül visszavonta. Ezért egyéb bizonyíték hiányában a bíróság 58,5 millió forint átvételének Sas József által történt elismerésére alapozta az ítéletét.
Az összeg adótartalmát önellenőrzéskor fizette be a Mikroszkóp Színpad igazgatója.
.Sas József az ítélethirdetés után az MTI kérdésére azt mondta: nem érti, ha nincs bizonyíték ellene, s nem bűnös, miért ítélték el.
Zamecsnik Péter, a Mikroszkóp Színpad igazgatójának ügyvédje szerint megállapították, hogy ha a kifizető nem Sas József, akkor a személyi jövedelemadó tekintetében sem őt terheli a bevallási kötelezettség.