Az Ab "az elmúlt napokban az Alkotmánybírósággal kapcsolatban elhangzott egyes kijelentésekről" szóló állásfoglalásában közli: "sérti az alkotmányos szervek demokratikus együttműködését, hogyha az Alkotmánybíróság szakmai felkészültségét és a politikai pártoktól való függetlenségét bármely döntése kapcsán más, közhatalmat gyakorló szervek kétségbe vonják".
Különösen súlyosnak tartja az Ab, ha alkotmányos szervek vezetői és tagjai a testület alkotmányos jogállam melletti elkötelezettségét és pártatlanságát a politikai nyilvánosság előtt vitatják. Mindenkinek jogában áll véleményt nyilvánítani a döntéseikről - fogalmaz állásfoglalásában a testület -, azt azonban elfogadhatatlannak tartja, hogy a hozzáértésüket és függetlenségüket kétségbe vonják a politikai szervezetek vezetői pusztán azért, mert az Ab valamely döntése "nem felel meg politikai elvárásaiknak".
Népszavazási kérdésekkel kapcsolatban az Alkotmánybíróság "kizárólag azt vizsgálja, hogy az adott kérdésben alkotmányosan - az alkotmány és a hatályos jogszabályok alapján - megengedhető-e a népszavazás. Döntése semmiképpen sem értékelhető magának a kérdésnek a támogatásaként vagy elutasításaként" - fejeződik be az Ab testületének állásfoglalása.
Hétfőn az Országgyűlésben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök azt mondta: nagyon sokat árt Magyarországnak, ha lényegében költségvetési kérdésekről lehet szavazni. A kormányfő hangsúlyozta: tudomásul veszi az Ab népszavazási kérdéseket érintő korábbi döntését, de hibának tartja, nem ért vele egyet. Felelős polgári demokráciában olyan kérdést feltenni a választóknak, hogy szeretnének-e valamilyen közszolgáltatásért kevesebbet fizetni, adót, járulékot csökkenteni, nem szabad - mondta, hozzátéve, hogy a kérdéseket az Ab nem tartotta a költségvetéssel összefüggőnek, most mégis mindenki arról beszél, hogy honnan lesz pénz, honnan pótolják a kieső összegeket.
Az Alkotmánybíróság referendumot engedélyező döntése lejáratta a népszavazás intézményét - mondta hétfőn Kóka János. Az SZDSZ elnöke szerint a költségvetést érintő kérdésekről volt szó a vasárnapi népszavazáson, de miután az Alkotmánybíróság megengedte a referendum kiírását, a kieső bevételek nem pótolhatóak költségvetési forrásokból.
Így továbbra is lehet kenni a kormányra a fekáliát. Vajon Sójom (az államfő intézménye) mennyire pártatlan, aki magyar állampolgárral nem fog kezet.
Stb.....
Felsőbbrendűnek képzelik magukat, pedig ők is emberek és nem különmbek bárkitől!!
Gyurcsány Ferencnek igaza van, ez napról napra jobban látszik, hiszen a Fidesz követeli a díjak költségvetésből történő visszapótlását.
Orbán Viktor ismét alaposan becsapta híveit (és nem híveit), hiszen csakis a mi adófizetői pénzünkből lehet visszapótolni a kárt, csak most mindannyian fizetünk - még KisTehén is - mások, a ténylegesen betegek és felsőoktatási tanulók helyett.
Es meg a szajara meri venni Gyurcsanye ezeket a szavakat Balatonoszod utan ...