Fischer a főváros közelében lévő kis temetőben nyugszik, ide látogatott el Szpasszkij, aki feleségével egy Fischer emlékére rendezett sakkeseményen vett részt Reykjavíkban.
Szpasszkij meghatódva állt a sír előtt, amelyről leseperte a havat, s amikor kiegyenesedett, megtörölte könnyes szemét. Aztán humorral kerekedett felül szomorúságán: "Remélem, a mellette lévő hely még nem foglalt. Majd kiderül."
Bobby Fischer azért telepedett le 2005-ben Izlandon, mert 1992-ben szembeszegült azzal a tilalommal, amely az egykori Jugoszláviát sújtó amerikai szankciókból fakadt, és a balkáni országban 3,3 millió dollárért sakktáblához ült Szpasszkij ellen, ahol ismét legyőzte őt.
Emiatt üldözötté vált, s végül Izlandon kapott menedékjogot. Zsidó mivolta ellenére gyakran tett antiszemita megjegyzéseket, és az USA-t is sokszor gyalázta. A szeptember 11-i terrortámadás után például azt mondta, jó lenne, ha Amerikát eltörölnék a föld színéről.
Szpasszkij azt mondta újságíróknak Izlandon, hogy a sakk ma már nem olyan, mint régen: "Pesszimista vagyok, mert a számítógépek szerintem megölték a klasszikus sakkot."