A múzeum előterében berendezett tárlaton kiállítottak egy, a szabadságharc ezüst fémpénzeiből, hat darab 6 krajcárosból és egy 20 krajcárosból készített karkötőt, lengyel légiós kardot, tiszti szolgálati övet, Kossuth Hírlapjának és a Pesti Hírlapnak az 1848. október 31-i és szeptember 19-i számát - mondta Bagyinszki Istvánné.
Látható emellett a füleki járás 1848-as képviselőválasztásainak jegyzőkönyve, és Madách Imre választási bizottsági elnök levele a főispánhoz, valamint aláírási ív Pesten a Szabadság téren a nemzet által emelendő "Emlék-Martius 15.1848." költségeihez való hozzájárulásról, Szontagh Pál nevével.
Bemutatják a szabadságharc pénzeszközeit a fémpénzektől a Kossuth-bankókig, a réz 1 krajcárostól az arany dukáton át a 100 forintosig.
Különlegesnek számítanak a csavaros krajcárok, más néven "spionpénzek" vagy "futárpénzek". A szabadságharc idején vagy az azt követő időszakban vert pénzek egyesek szerint titkos jelentések, parancsok, üzenetek elrejtésére szolgáltak, amit lovas futárok vittek az alakulatoknak, vagy a kémek az ellentáborok között.
Mások szerint a pénzverő dolgozói készítették, hogy dukátokat csempésszenek ki benne. Van olyan feltevés is, hogy a szabadságharc után készültek, és Kossuth, Bem, Petőfi, Klapka fényképét őrizték bennük.
Bagyinszki Istvánné elmondta: a napokban megnyílt és április közepéig látható bemutató anyagát a múzeum gyűjteményéből és Lopatovszki Csaba gyűjtő Kossuth-gyűjteményéből válogatták.