A tárgyalásra kijelölt terembe gyakorlatilag csak a gárda tagjainak engedélyével lehetett bejutni, így több sajtószerv munkatársa kívül rekedt a nyilvános tárgyaláson. "Ez tarthatatlan, abszurd" - jegyezte meg Fleck Zoltán.
Az ilyen események egyoldalú tájékoztatáshoz vezethetnek, hiszen így a kellő erőkkel felvonuló peres fél döntheti el, hogy mely sajtószervek tudósíthatnak az eseményről - tette hozzá a szakember.
Fleck Zoltán a sajtóhírek alapján úgy véli, a bíróságon történtekért feltehetően nem az eljáró bíró, hanem a bírósági igazgatás, vezetés a felelős.
Józan ésszel könnyen belátható, hogy egy ilyen pert a sajtó és a perben érintett szervezet tagjai, szimpatizánsai is a helyszínen akarnak figyelemmel kísérni. Tehát a várható érdeklődésnek megfelelő teremről, és főként kellő létszámú rendfenntartó erőkről kellett volna gondoskodnia a bíróság vezetésének - magyarázta a szakember.
A bíróságok igazgatási, technikai problémái az alkotmányos, garanciális jogokat, ez esetben például a nyilvánossághoz, a kiegyensúlyozott tájékoztatáshoz fűződő jogokat is veszélyeztethetik - mondta Fleck Zoltán.