Mindezt pénteken közölték a programban részt vevő szervezetek képviselői az MTI-vel. Az esélyegyenlőségi szakemberek feladata, hogy az adott területen érvényesítsék az esélyegyenlőség értékeit és szabályait - mondta Setét Jenő, az RPA igazgatója. Hozzátette: a végzettek közül van, aki szociális és van, aki jogvédelmi területen dolgozik.
Kövér Ágnes, a Jogklinika Alapítvány vezetője elmondta, hogy a képzés során a társadalomismereti tananyagok mellett a hallgatók elsajátíthattak emberi jogi, munkajogi, családjogi és szociális jogi ismereteket is. Horváth Aladár, az RPA elnöke az MTI kérdésre közölte: úgy látják, van értelme a szakemberképzésnek, de a jelenlegi finanszírozási rendszer és az intézményi hozzáállás miatt el kell gondolkodniuk azon, hogy újból elindítják-e a programot.
Az RPA 2005 végén jelentette be, hogy munkanélküli vagy inaktív roma és hátrányos helyzetű fiatalok számára indít képzést a Jogklinika Alapítvánnyal és a Volszi Bt.-vel közösen, azzal a céllal - mint Horváth Aladár akkor mondta -, hogy a tanfolyam befejeztével a hallgatók közvetlen környezetükben tudják felismerni a jogsértő helyzeteket és a gyakorlatban alkalmazhassák a megszerzett jogi, illetve szociális ismereteiket. A képzésben több mint ötvenen vettek részt.