Az 1905-ben felavatott, kagylódíszítésű, kupolás fürdőépületet az eredeti állapotában állítják helyre - hangsúlyozta az épületegyüttest 2004 óta tulajdonló Készpénz Csoport vezetője.
Förhécz Imre tájékoztatása szerint megőrzik és restaurálják a hetvennél több öltőzőből álló, egyedi, faragott kabinsort, a kőkádakat, helyreállítják a fürdő díszítéseit, díszburkolatait, stukkóit, ugyanakkor a fürdőt a mai kor igényeinek megfelelő funkciókkal egészítik ki.
A mintegy 1.600 négyzetméternyi területen elhelyezkedő fürdőépület teljes rekonstrukciója várhatóan 700 millió forintba kerül, s az év végére készül el.
A társaság az elmúlt években csaknem 300 millió forintot költött a rekonstrukció előkészítésére, egyebek között régészeti kutatásra, amelynek eredményeként egyebek között egy középkori várfalmaradvány is a felszínre került.
A munkálatok elvégzéséhez tavaly 300 millió forintot nyert az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium műemlék fürdők rekonstrukciós pályázatán a Készpénz Csoport Förhécz "I" Ingatlanfejlesztő Kft.-je.
A fürdőben megkezdődött munkákkal párhuzamosan folynak az egykori uszoda és szálloda felújítási, illetve bontási munkálatai is.
A több mint másfél évtizede használaton kívüli uszoda mérete miatt már nem felel meg a mai kor igényeinek, a medencét megszüntetik, de az épületet annak ipari műemlék jellege miatt megőrzik, helyreállítják és megfelelő funkciót keresnek neki.
A hajdani szállodát azonban rossz állaga miatt le kell bontani.
Helyére az eredetihez hasonló, s annak a műemlékvédelmi szakemberek által megjelölt egyes elemeit megőrző épületet emelnek, ahol teremgarázs, üzletek és lakások lesznek. Mindez 1,5 milliárdba kerül, s jövő év első felében készül el.
Az Árpád fürdő épületegyüttesének felújítása Székesfehérvár belvárosának rehabilitációs programjába illeszkedik - hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér polgármester.