Szalai Anett személyes élethelyzetén keresztül mutatja be a mellrák elleni küzdelmet. A filmben nemcsak a rendező saját élményei jelennek meg, hanem betegtársaié is. A mellrákról sokan azt gondolják, hogy ez tipikusan a 45 év fölötti nők betegsége. A filmből azonban kitűnik, hogy egy 30 éves fiatal nőt, de egy 18 éves lányt is megtámadhat a kór, amely ellen nincs más védekezési mód, csak a rendszeres szűrővizsgálat.
A dokumentumfilm - amely nagy sikert aratott a Dunapalotában tartott premieren - bemutatja a főhősnő életérzéseit, gondolatait, a betegség folyamatát, a környezet reakcióját, amiből kiderül, hogy ez még mindig tabutéma a társadalom számára.
Műfaját tekintve egyedülálló, szubjektív alkotásról van szó, amely több szempontból is "mellbevágó".
Bár Szalai Anett legyőzte a rákot, a kezelés és az ellenőrző vizsgálatok még öt évig tartanak. A fiatal rendezőnő - aki főszereplője, producere és narrátora a filmnek - bízik abban, hogy az öt év elteltével gyermeket vállalhat majd.
A premier előtti sajtótájékoztatón Szalai Anett alkotótársai, köztük Szebeni András fotóművész és Pesty László operatőr számoltak be e különleges film elkészítésének körülményeiről.
Szalai Anett szerkesztő-riporter, aki több kereskedelmi tévécsatornánál dolgozott, jelenleg a Magyar Operatőrök Társasága által szervezett segédoperatőri tanfolyam hallgatója.
Az Egészség Hídja Összefogás Egyesület legfontosabb célja az emlőrákos megbetegedések halálozási arányának csökkentése és a korai felismerés minden lehetséges eszközzel való elősegítése. A szűrés mellett fontos az egészséges életmód népszerűsítése, a kockázati tényezők radikális csökkentése.
Számos közéleti személyiség, civil és szakmai szervezet, valamint nagyvállalat támogatja a 2002-ben az akkori magyarországi amerikai nagykövet, Nancy Goodman Brinker kezdeményezésére létrejött egyesület munkáját.