A 19 tagú Fidesz Polgári Frakció viszont egyöntetűen ellenezte a szerződéskötést.
Az ülést ezúttal semmilyen incidens nem zavarta meg, ellentétben a testület korábbi, november 30-án, illetve február 29-én megtartott üléseivel, amelyeken botrányos jelenetek játszódtak le. Ebben közrejátszott, hogy a rendőrség megtiltotta a megyeháza elé bejelentett demonstrációt, illetve az ülésterembe is csak a meghívottakat engedték be.
Eger rendőrkapitánya ezúttal népképviseleti szerv működésének súlyos veszélyeztetése miatt tiltotta meg az Egri Forradalmi Emlékbizottságnak a Heves Megyei Közgyűlés keddi ülésével megegyező időre, az egri Megyeháza elé bejelentett demonstrációját.
A korábban tartott két közgyűlést kísérő demonstráció ugyanis rendkívüli módon nehezítette, illetve veszélyeztette az ülés vezetését és a közgyűlés tárgyalási rendjét - indokolt a rendőri vezető.
A kapitány már korábban felhívta a szervezők figyelmét arra, hogy ha a rendezvényt a tiltó határozat ellenére megtartják, akkor a gyülekezési jogról szóló törvény értelmében a rendőrség feloszlatja a rendezvényt, és a szervezőkkel szemben eljárást kezdeményez.
A tiltakozás szervezői demonstrációt nem, ám sajtótájékoztatót tartottak az ülés kezdetét megelőzően. Ezen Szíki Károly, az Egri Forradalmi Emlékbizottság elnöke úgy vélekedett, hogy a rendőrség "a politikai hatalmasok" játékszerévé vált.
Egyben bejelentette: birtokába került egy szocialista pártértekezleten készült hangfelvétel, amelynek tanúsága szerint Sós Tamás, a Heves Megyei Közgyűlés szocialista elnöke listát készít a kórházmentőkről, mint "levadászandó célszemélyekről".
Majd ezt követően petícióban követelte a megyegyűlés elnökétől "a népképviselet" részvételét a közgyűlésen. Sós Tamás viszont emlékeztetett arra, hogy éppen az úgynevezett "népképviselet" űzött csúfot korábban a közgyűlésből, lehetetlenné téve a normális munkát.
Az ülésen az egészségügyi és az ügyrendi bizottság elnöke is a szerződéstervezet elfogadását javasolta a testületnek. Sas Attila aljegyző pedig hangsúlyozta, hogy a kórház tulajdonjoga továbbra is a megyénél marad, csupán a vagyonkezelői jog száll át a HospInvestre.
Ugyanakkor Herman István, a Fidesz Polgári Frakció igazgatója úgy vélekedett, hogy semmi nem indokolja a mindössze 130 millió forintos adósság mellett működő intézmény funkcionális privatizációját.
Frakciótársa, Tuzáné Takács Zsuzsanna pedig úgy fogalmazott, hogy a szerződés "megegyezik a kórház kirablásával".
Az intézmény vagyonkezelésére és működtetésére meghirdetett tenderre a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem adta be pályázatát, illetve ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat is.
A Fidesz Polgári Frakció mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot.
A döntést követően a közigazgatási hivatalhoz, illetve a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult a pártfrakció a pályázat eredménytelenné nyilvánítása érdekében.
Ugyanakkor a kórház 1.300 dolgozója közül 918-an írták alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem hajlandóak lemondani közalkalmazotti jogviszonyukról.
A megye vezetői viszont azzal érveltek, hogy csak az ellátás szinten tartása több milliárd forint értékű beruházást igényel, és a szükséges források csak a magántőke bevonásával állnak rendelkezésre.
A HospInvest Zrt. hatmilliárd forintnyi fejlesztés megvalósítását vállalta pályázatában, illetve a jelenleg dolgozók továbbfoglalkoztatását, a közalkalmazotti jogviszonnyal megegyező feltételek mellett - közölte az intézmény dolgozóihoz írott levelében Sós Tamás.
A HospInvest Zrt. kedden közleményben üdvözölte a döntést.
A cég az intézmény gazdaságos és hatékony működtetését kívánja megvalósítani oly módon, hogy a betegek érdekeire tekintettel növeli az egészségügyi szolgáltatások színvonalát - fogalmazott a társaság elnöke.
Ugyanakkor vissza kívánják szerezni annak az évi 100 ezer Heves megyei betegnek a bizalmát is, akik eddig a megyén kívül vettek igénybe egészségügyi szolgáltatásokat - közölte Kollányi Gábor.