A város első embere a tájékoztatón leszögezte: a folyamatban lévő perben bíróság dönt arról, hogy ki lesz a mélygarázs tulajdonosa, az önkormányzat, vagy a beruházó SPT Kft. Kérdés ezek után, hogy mire alapozza a finanszírozó Sopron Bank, hogy tulajdonosként léphet fel ebben az ügyben - hangoztatta.
Fodor Tamás közölte: a bank állítása szerint a garázs építési költsége 1,6 milliárd forint volt, de egyéb járulékos költségek miatt a beruházás végül 2 milliárd 350 millió forintba került. Az építkezést jóváhagyó korábbi képviselő-testület döntése 1,1 milliárd forint beruházási költségből 218 férőhelyes mélygarázs létesítését határozta meg. A jelenlegi önkormányzat számára ismeretlen okból, ismeretlen tartalmú szerződések alapján emelkedett több mint kétszeresére az építési költség. A duplájára nőtt beruházási összeget a Sopron Bank megfinanszírozta a beruházó SPT Kft.-nek. Ez a pénzintézet üzleti döntése és kockázata volt - tette hozzá a polgármester.
A városvezetést viszont köti a korábbi közgyűlési határozat és az önkormányzat az adófizetők pénzéből nem fizet ki 2,3 milliárd forintot a létesítményért, amelynek bekerülési költsége nem lehet több 1,1 milliárdnál.
A polgármester kitért arra, hogy a mélygarázs jogi értelemben nem létezik, mivel nincs használatba vételi engedélye és nem szerepel az ingatlan-nyilvántartásban.
A városban sok vitát gerjesztő létesítmény ugyan tavaly nyáron lényegében elkészült, és az érvényben lévő megállapodások szerint az önkormányzat cége lízingelné több mint két évtizedig, s csak azt követően nyílna lehetőség arra, hogy a város tulajdonába kerüljön.