A fotográfus a www.yun.ro című honlapon tette közzé élményeit. Fotók, útinaplók, hangfelvételek, háttérképek segítségével élhetik át a vándorút pillanatait a weboldalra látogatók. "Nem véletlen, hogy Csoma volt az, aki ezeket a nagy dolgokat véghezvitte, én legfeljebb a nyomában járok. Bottal üthetem a nyomát annak a régi világnak, s az effajta nagy szellemeknek. Mutass nekem ilyen embereket ma, mint Csoma volt" - írta naplójegyzetébe Sütő Zsolt.
Sütő Zsolt három hónapot töltött a tudós tibeti nyelvtanulmányainak főbb helyszínein, Zanglában, Phuktálban és Kanamban, valamint ellátogatott Kőrösi sírjához is Dardzsilingbe.
Az utazást a kulturális nonprofit tevékenységet végző kolozsvári Vivarte Alapítvány kezdeményezte és finanszírozta (www.vivarte.ro). A művészi-népszerűsítő jellegű vállalkozás célja az volt, hogy méltó emléket állítson a nyelvtudósnak, a tibeti filológia megalapítójának és megismertesse a nyilvánossággal, főként a fiatalabb korosztállyal Kőrösi Csoma Sándor életét és munkásságát.
Az alapítvány és a szerző elképzelései szerint az utazás anyagából vándorkiállítást indítanak világkörüli útra. Ezen a nagyméretű papírnyomatok mellett audiovizuális installációk is helyet kapnak, a befogadó intézmények lehetőségei és igényei szerint.
A szerző legközelebbi úticélja Japán, ahol Csomát buddhista szentként tisztelik.