Előzőleg felgyorsultak az események. Pénteken hajnalban a hóolvadás és az erős esőzések hatására beomlott a mennyezet egy része az imahelységben, ahol ekkor nem tartózkodott senki. Ez pánikot váltott ki, az emberek a barlangban búcsúzkodni kezdtek egymástól. Vitalij Nyedogon, a csoport vezetője, mint már néhány nappal korábban, kilőtt néhány golyót a szellőzőcsövön át, de ekkor már többen el akarták hagyni a barlangot.
Pénteken reggel aztán a barlang elülső részében egy újabb omlás maga alá temette az élelmiszertartalékok, a fő szellőzőaknát, a kutat és az illemhelyet, amelyből lefolyócső vezetett a közvetlenül alatta, a helyoldal lábánál folyó patakba.
A helyszínre siető rendőrök, mentők és belügyi katonák ásni kezdtek egy újabb nyílást, nehogy megfulladjanak a barlangban lévők, de Nyedogon elzavart mindenkit.
Délután fél ötre sikerült biztosítani a szellőzést, és a helyszínre vitték Pjotr Kuznyecovot, az elmegyógyintézetben lévő, beszámíthatatlannak nyilvánított szektavezért. Ő már többször sikertelenül próbálkozott azzal, hogy kicsalogassa híveit a barlangból, ahová ő küldte őket még novemberben. Ezúttal heten ki akartak jönni, de két feltétellel: hogy közeli imaházukban lakhassanak, s hogy velük maradjon Kuznyecov. Az utóbbi kérdésben a kormányzónak kellett dönteni, és ő ezt is engedélyezte.
Este fél nyolcra sikerült egy járatot ásni, amelyen át kijöhettek azok, akik akartak. Különösebb bajuk nincs, az orvosi kezelést elutasították, saját lábukon mentek el a közeli imaházba.
Húsz ember továbbra is a barlangban várja a világ végét, amely szerintük májusban következik be.
A Moszkovszkij Komszomolec című lapnak a kormányzó hivatalában azt mondták, hogy a szektásokra nem adtak ki költségvetési pénzt, de a lap kiszámolta, hogy csak az állandó rendőri és orvosi ügyelet, valamint a rendszeresen a barlangba juttatott élelmiszer legkevesebb mintegy 7 millió forintnak megfelelő összegbe került eddig.