Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára az átadást megelőző sajtótájékoztatón közölte: a korábban párhuzamosan működő hálózatok megszűntek, az álláshelyeket újra meghirdették, és a 638 jelentkező közül szakmai alapon választottak ki 236 kistérségi koordinátort.
"Hosszú évek útkeresése után egyszerűsödött le a hálózat" - tette hozzá.
A fejlesztési szakemberekből álló irodák feladata, hogy a pályázatírást segítve információkkal lássák el a kistérségek önkormányzatait, civil szervezeteit, vállalkozásait, mert sokszor nem elég, ha egy internetes portálon le lehet tölteni adatlapokat, útmutatókat - mondta Ujhelyi István.
Az ezekben a hetekben felálló szervezetben kistérségenként legalább egy koordinátor működik azért, hogy sikeres legyen az Új Magyarország Fejlesztési Terv megvalósítási szakasza.
Simon László, a hálózatot irányító Nemzeti Fejlesztési Ügynökség főosztályvezetője azt mondta: "nagyon nem mindegy", hogyan használjuk fel a pénzt, hiszen Magyarország 12-13 ezer milliárd forintnyi fejlesztésről dönthet a következő években.
Hozzátette: arra is van nemzetközi példa, hogy nem tudták felhasználni a forrásokat, és arra is, hogy felhasználták, de nem jó célokra.
Juhász Gábor, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára, a térség országgyűlési képviselője (MSZP) arról szólt, mennyire megváltozott a pénzszerzés módja. 1994-ben, amikor honatya lett, attól függött ez, hogy az országgyűlési képviselő mit járt ki. Ma azon, aki nem készül fel időben tudással, infrastruktúrával, az országgyűlési képviselő sem tud segíteni - mondta.