A bemutató anyagának gerincét a zalaegerszegi Göcseji Múzeum Kisfaludy Strobl-gyűjteményéből és a Magyar Nemzeti Galéria újkori szoborkollekciójából Borbély László művészettörténész a kiállítás kurátora válogatta.
A különböző műfaji technikával kivitelezett alkotások közt megtalálható a bronz, a márvány, a terrakotta, a natúr, illetve patinázott gipsz, az alumínium, a vertérem és az öntött plakett is. A szobrok mellett a közönség megtekintheti majd a művész legszebb köztéri alkotásainak nagyméretű fotográfiáit is - mutatott rá a sajtóreferens.
Szabó Tamás, a közgyűjtemény képzőművészeti osztályvezetője szerint az augusztus 10-ig látható tárlat igazi kuriózuma a Móra Ferenc Múzeum felkérésére most elkészíttetett Pallavicini György-portré.
Az eredeti gipszváltozat alapján elkészített bronz szobor kivitelezéshez az intézmény megszerezte a mester leánya, Kisfaludi Strobl Éva hozzájárulásán kívül a zalaegerszegi múzeum engedélyét is. A szoboröntési és cizellálási munkálatok elvégzésével meghívásos pályázat alapján a múzeum Tóth Sándor Munkácsy-díjas szobrászművészt bízta meg, aki 1954 és 1959 között maga is Kisfaludi Strobl Zsigmond tanítványa volt a képzőművészeti főiskolán - tette hozzá Szabó Tamás.
"Pallavicini Györgyről, az itáliai eredetű, régi és híres arisztokrata család leszármazottjáról ez az egyetlen ismert szoborábrázolás. A figura életszerű, főnemesi arcvonással és díszes öltözetben megörökített: míves, brokátmintás mellényben, állógalléros kozákingben, nyaksállal ábrázolta a művész" - mondta a művészettörténész.