A büntetés akár kétéves börtön és 30 ezer eurós (közel 8 millió forint) bírság is lehet a törvény szerint. A Valéry Boyer konzervatív képviselőnő jegyezte tervezet fő célpontját valójában azok az internetes honlapok alkotják, amelyek ahhoz adnak tanácsot, hogyan lehet megélni napi egy almán és semmi máson.
Az alsóház által támogatott törvényjavaslat a következő hetekben megy tovább a szenátus elé. A divatipar szakértői szerint, amennyiben elfogadják, ez lesz a legszigorúbb szabályozás a világon. Sokan közülük ellenzik, hogy jogi szabályozással határozzák meg a szépség szabványát.
Azok az orvosok és pszichológusok azonban, akik anorexiás pácienseket kezelnek, üdvözölték a kormány erőfeszítéseit, amellyel fellép az önkéntes éhezés ellen, ám arra figyelmeztetnek, hogy a média által közvetített képpel való kapcsolata továbbra sem tisztázott.
A törvény alapján a bírák akár egyetlen, magazinban megjelenő fotó miatt is szankcionálhatják a kiadót, amennyiben modelljének "túlzott soványsága... megváltoztatta egészségi állapotát" - mondta Valery Boyer konzervatív képviselő, a törvényjavaslat szerzője.
A francia egészségügyi tárca adatai alapján az országban 30-40 ezren szenvednek ettől a táplálkozási rendellenességtől, közülük három-négyezerre tehető a férfiak száma.
A nemzetközi divatszakma számos súlyos bírálatot kapott már az ultravékony modellek foglalkoztatása miatt, mely a szakértők szerint jelentősen hozzájárult az anorexia terjedéséhez.
Egy brazil manöken anorexia okozta 2006-as halála önvizsgálatra késztette az egész nemzetközi divatvilágban. Spanyolországban tavaly kitiltották a divatbemutatókról a betegesen sovány manökeneket.