Audrey Tautou megjegyezte, a történet nagyon érdekes, de a világhírű francia divattervező szerepére még nem készült fel.
Pályaválasztásáról szólva felidézte: érettségi után csatlakozott egy színjátszó körhöz, "mindig is érdekelt ez a látványos világ: szerettem kosztümök, jelmezek, díszletek között lenni".
Megemlítette, hogy pályája kezdetén színházban játszott, később "csábult" csak el a mozi felé. A francia színésznő úgy érzi, nemsokára eljön az az idő, amikor vissza kell térnie a színházhoz. Saját bevallása szerint noha ez izgalommal tölti el, "kicsit fél" is. Elmondása szerint 30 évesen "talán kissé öreg", de legszívesebben Júlia szerepét játszaná el a Rómeó és Júliában.
Audrey Tautou bármely filmszerepre nyitott: általában azokat fogadja el, amelyhez kedve van és amelyben megtalálja önmagát, de ugyanazt a szerepet nem szívesen vállalná el kétszer. Megjegyezte ugyanakkor, hogy nincs sok visszautasítani való ajánlat.
Arra a felvetésre, szeretne-e szerencsét próbálni Hollywoodban, azt válaszolta, bár fantasztikus emberekkel találkozott Amerikában, nem szeretne ott élni, de "szívesen venné", ha híres amerikai színészekkel, rendezőkkel hozná össze a sors. Hangsúlyozta azonban, hogy elsősorban Franciaországban szeretne forgatni, a saját kultúráját és hazáját akarja megismerni.
Kedvenc rendezői közül Marcel Carnét és Pedro Almodóvart említette. Kedvenc színészéről úgy fogalmazott: ha egy színészt megszeret egy szerepben, egész életére megszereti.
Audrey Tautou új filmje, az Egyedül nem megy bemutatójára érkezett Budapestre. A francia színésznő először jár a magyar fővárosban, ahol a szombatot - a szervezők korábbi tájékoztatása szerint - kikapcsolódással, városnézéssel szeretné tölteni.
Audrey Tautou 2002-ben vált ismertté az Amélie csodálatos élete című filmben nyújtott alakításával. Azóta olyan Magyarországon is vetített alkotásokban játszott, mint például a Szeretni bolondulásig, a Lakótársat keresünk, a Gyönyörű mocsokságok, a Hosszú jegyesség, a Da Vinci-kód. Új filmjét a Francia Filmnapok után április 24-től vetítik a mozikban.