Szekeres Imre szólt arról, hogy a magyar katonaság egyes feladatainak értékelése során több esetben jobb megítélést kapott a lakosságtól, mint ahogy nagy katonai hagyományokkal rendelkező nyugat-európai országok lakói saját hadseregüket minősítették. Elmondta, hogy a bizalmi lista élén a katasztrófavédelem, illetve a tűzoltóság után a posta következik, majd a honvédség, amelyet a vasút követ.
A miniszter újságírói kérdésre rámutatott, hogy az öt parlamenti párt egyetértésével nemzeti egység van a honvédelem ügyeiben.
A Magyar Honvédség létszáma 23.950 fő, az állomány 82 százaléka a csapatoknál szolgáló katona.
Tata a külföldi missziós kiképzés fontos bázisa. Az Afganisztánban, Koszovóban és Macedóniában békefenntartó küldetést teljesítő csapatok legénységének jelentős része a tatai dandár katonái közül kerül ki.
A 25. Klapka György Lövészdandár szolgálati alárendeltségébe tartozik a Magyar Honvédség 25/88 Könnyű Vegyes Zászlóalja, szolnoki telephellyel. A dandár állománya 2.200 főből áll, ebből 1.400 státusz Tatán található. A teljes legénységhez csaknem 400 fő hiányzik - mondta az MTI-nek korábban a parancsnok, Huszti András dandártábornok.
A haderő átszervezése következtében tavaly március elsején itt szűnt meg Magyarország utolsó harckocsizó alakulata. A megmaradt tizenöt T-72-es tank a dandár harci támogató zászlóaljában szolgál tovább. Az egységnél a harckocsizók mellett modulrendszerben képeznek ki tüzér és páncéltörő egységeket, ez biztos jövőt jelent a tatai laktanyának - tette hozzá az egység parancsnoka.
A közelmúltban a katonák életkörülményeit jelentősen javító beruházásokat végeztek el a helyőrségben, a katonacsaládok részére felépült egy 20 és egy 24 lakásos társasház, és elkészült a 408 férőhelyes szálló a szerződéses állomány elhelyezésére. Felújították a 262 fős katonai kollégiumot és 295 millió forintos költséggel újjáépítették a laktanya egészségügyi centrumát is.