Az Országgyűlés elnöke erről "A parlamentek, a képviselők társadalmi és média megítélése - frusztrációk a parlamentek körül Európában" című konferencián beszélt pénteken az Országházban.
A házelnök hangsúlyozta: a képviselőkről kialakult képen mindenképpen változtatni kell, az elvégzett munkán keresztül vissza lehet szerezni a hitelességet. Mint mondta, az Országgyűlés elnökeként ezt különösen fontos kérdésnek tartja, hiszen a házszabály szerint a feladatai közé tartozik a parlament tekintélyének óvása is.
Deutsch-Für Tamás (Fidesz), a mentelmi bizottság alelnöke megnyitó beszédében úgy fogalmazott: a kritikák ellenére továbbra is hisz a parlamentarizmus erejében.
Felidézett egy nyolc hónappal ezelőtti, 1.500 ember megkérdezésével készült felmérést, amely szerint az emberek rossz véleménnyel vannak ugyan a parlamenti képviselőkről, mégis - minden más felsorolt foglalkozást megelőzve - büszkék lennének rá, ha közeli hozzátartozójuk, ismerősük bekerülne az Országgyűlésbe.
Az ellenzéki politikus úgy látja, ha "kicsit okosabban és ügyesebben" politizálnának, akkor a felmérésben megjelenő megbecsülés kísérhetné a munkájukat. Rajtunk múlik - hangsúlyozta Deutsch-Für Tamás a konferencián.
A tanácskozáson felszólal többek között Petrétei József volt igazságügyi és rendészeti miniszter, Becsey Zsolt (Fidesz) és Tabajdi Csaba (MSZP) európai parlamenti képviselő, Miroslav Kala, a cseh parlamenti mentelmi bizottságának elnöke és Eckstein-Kovács Péter (RMDSZ), a Román Szenátus tagja is.