Minden jel arra mutat, hogy a hazai kis- és középvállalkozói réteg az elmúlt 18 év legmélyebb válságában és legkilátástalanabb helyzetében van - jelentette ki Szatmáry Kristóf sajtótájékoztatón.
A politikus hangsúlyozta: a Fidesz és a Vállalkozók Pártja azonnali kormányzati intézkedéseket sürget a hazai vállalkozások helyzetének javítása érdekében. Kitért arra, hogy a magyarországi adóelvonások Európában a legmagasabbak között vannak, az adminisztrációs terhek elviselhetetlenek, a hibás kormányzati politika miatt pedig szűkült a belső piac.
Égetően szükség van gazdaságpolitikai irányváltásra - jelentette ki.
Szatmáry Kristóf szavainak alátámasztásaként emlékeztetett arra, hogy nemrég jelent meg a Magyar Iparszövetség áprilisban készített felmérése, és több száz hazai vállalkozás megkérdezése után egyértelműen kiderült: szerintük sem jó a helyzet.
A felmérést ismertetve közölte: a gazdaság jelenlegi helyzetét a megkérdezettek 42 százaléka nagyon rossznak, hanyatlónak, 38 százalék rossznak ítélte. Arra a kérdésre, hogy a vállalkozások milyen időtávon várnak fellendülést, a többség 8-10 évet jelölt meg.
Sem az országnak, sem a kis- és középvállalkozásoknak nincs 8-10 éve, hogy egyenesbe jöjjön - jegyezte meg Szatmáry Kristóf. Szólt arról, hogy a megkérdezettek többsége a gazdaságpolitikai irányváltást is szükségesnek tartotta, a vállalkozások több mint fele ugyanakkor nem hisz abban, hogy a kisebbségi kormányzás meg tudja oldani a tapasztalható problémákat és véghez tudja vinni az irányváltást.
A fideszes képviselő azokról a gazdasági versenyképességet érintő pályázatokról is beszélt, amelyeknek a napokban járt le beadási határidejük. Mint mondta, a bonyolult és túl szigorú feltételek miatt olyan kevés jelentkező még nem volt, mint most, hiszen átlagosan a felkínált pénzforrás 20-30 százalékára érkezett be pályázat.
Ez is mutatja, hogy a vállalkozások nem bíznak a kormányban - mondta Szatmáry Kristóf.