A Parlamentben tartandó konferencián 31 európai múzeum több mint 40 vezetője vesz részt. A tanácskozáson Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója mellett a párizsi Louvre, a Musée d,Orsay és a Pompidou Központ, a londoni British Museum és a Tate, a berlini Staatliche Museen, a madridi Prado, a müncheni Bayerische Staatsgema:ldesammlungen, az amszterdami Rijksmuseum, a firenzei Soprintendenza Speciale Per Il Polo Museale Fiorentino, a szentpétervári Ermitázs, valamint a bécsi Kunsthistorisches Museum vezetői lesznek jelen.
Lévay Zoltán, a Szépművészeti Múzeum kommunikációs osztályvezető-helyettese az MTI-nek elmondta, hogy a tanácskozáson szó lesz egyebek mellett a múzeumok állami finanszírozásának kérdéseiről, az intézmények internetes megjelenésének lehetőségeiről és a műtárgyak nemzetközi kölcsönzésével kapcsolatos jogi védelemről.
Hozzátette: a Szépművészeti Múzeum egyedüli magyar intézményként 2006 óta tagja a grémiumnak, meghívását az utóbbi években tapasztalható, a múzeum megújulását célzó lépéseknek köszönheti.
A Bizot-csoportot 15 éve alapította Irene Bizot francia grófnő. A grémium feladata a vezető múzeumokat érintő közös stratégia kidolgozása, a múzeumi és a kormányzati kulturális politikák összehangolásának előmozdítása. A műtárgyak nemzetközi kölcsönforgalma, a múzeumok vásárlási politikája, az illegális műkincs-kereskedelem, az intézmények fejlesztési lehetőségei és az UNESCO-t érintő közös irányvonalak kidolgozása is a grémium javaslatai alapján történik. A Bizot-csoportba tartozó európai múzeumok jelentőségét mutatja, hogy évente összesen mintegy 60 millió látogatót fogadnak.
A Szépművészeti Múzeum az utóbbi években nemzetközi mércével mérve is jelentős sikereket könyvelhetett el: a Vincent van Gogh életművét bemutató kiállítás kategóriájában a világ negyedik leglátogatottabb tárlata volt, míg az intézmény az elmúlt évben a maga 764 ezer látogatójával bekerült a világ ötven leglátogatottabb múzeuma közé - hívta fel a figyelmet Lévay Zoltán.