Ennek a népnek, amely nem ismer kasztrendszert, az a sajátossága, hogy tökéletes szimbiózisban él a természettel. Istenük ma is ez titokzatos lény, amely különféle állat formájában jelenik meg és amelynek ősi ábrázolását nemrég találták meg egy barlangban.
Az adivasi asszonyok ma is ezeket a 10 ezer éves barlangrajzokat festik házaik falára rituális ünnepeiken, februártól júniusig az esküvők, októbertől novemberig a betakarítás időszakában. A rajzok, amelyeket a társulat reprodukál a fesztiválon, afféle engesztelő szimbólumok, amelyekkel védik hagyományaikat, a házat, amelyben élnek, mert a ház, mint Salman Rushdie írja, "a védett élet csukott szeme", és a titokzatos istenséget ábrázolják kígyók, madarak, egyéb fantasztikus állatok, növények formájában.
A természet, amellyel egynek érzik magukat, azonban sorstalanná válásukat is okozhatja. Az utóbbi időben aggasztó hírek érkeznek hozzájuk: nő az érdeklődés a föld mélyében rejtőző szén és fémek iránt. Ez pedig azt jelenti, hogy bányák nyílnak, iparosodik a vidék és az új arculatba nem fér bele eddigi életmódjuk - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.