Az egész ázsiai térségben - beleértve Indiát, Malajziát, Thaiföldet, Indonéziát, Japánt és Kínát - előfordul a Mecopoda elongata néven ismert sáska fajta. Testalkatukat tekintve nem lehet egymástól megkülönböztetni az egyes példányokat, a hímek azonban nagyon is eltérő énekhangot adnak, hogy magukhoz csalogassák a nőstényeket - fejtette ki Römer az APA osztrák hírügynökségnek.
A természetben a különböző csoportokhoz tartozó egyedek "nem értenék" meg egymást, ezért egymás között nem is szaporodnának. A kutatók azonban rá akarták bírni a különféle helyekről származó sáskákat a kereszteződésre, ezért Malajziából származó, két másodpercenként ciripelő sáskákat párosítottak Indiából származó, 5 másodpercenként cirpelőkkel. A kereszteződések működtek és gyorsan jött utánpótlás, amelynek hím tagjai egy másodpercenként cirpeltek.
A tudósok szerint az új cirpelési stílusok kialakulása új fajták keletkezésének mintegy elindítója. Egymást meg nem értő egyedek nem fognak közös utódokat létre hozni. Így azután egyre jobban elmélyülnek a különbségek, amíg végbe nem megy a szakítás a fajon belül.