A buborékok adják az ételek, kozmetikumok és más termékek könnyű, levegős állagát, ám minél kisebbek ezek a buborékok, annál nagyobb eséllyel pukkannak szét a bennük lévő gáz nyomása és a nagy felületi feszültség miatt.
Egyfajta cukorbevonattal most azonban 12 hónapig stabilan megmaradó buborékokat sikerült előállítania Emilie Dressaire végzős mérnökhallgatónak és csoportjának a Harvard Egyetemen.
Az ötlet Rodney Bee-től származik, aki a jégkrémek minőségének javítását tűzte ki célul, és egyszerű konyhai mixerrel állított elő 1 mikrométeres buborékokat. Ezek felszínét focilabdához hasonlóan apró hatszögek borították, amely megóvja őket az összeroppanástól, ami ebben a mérettartományban a nagy felületi feszültség miatt azonnal bekövetkezne.
Dressaire egy konyhai mixerrel és cukoroldatokkal felszerelkezve állított elő habokat, hogy a létrejövő buborékokat tanulmányozhassa. A legstabilabb, egy évig kitartó buborékokat páncélként védik a szacharózmolekulák.
A tartós buborékok az élelmiszerek természetesebb állagjavítására is alkalmasak lehetnek, miközben helyettesítik a jelenleg alkalmazott zsírmolekulákat. Ezen túlmenően számos krém- vagy habállagú termék előállításánál is kihasználhatják előnyös tulajdonságaikat.