A képviselő azt kérte, hogy a közfoglalkoztatásra biztosítsanak többletforrásokat, mivel az önkormányzatoknak erre sok esetben nincs elég pénzük.
Török Zsolt elmondta: a rendszeres szociális segélyből élők száma folyamatosan emelkedik, 2007-ben számuk átlagosan 178 ezer volt. Beszélt arról is, hogy a társadalom egy része elítéli a segélyezetteket, mert véleményük szerint sokan visszaélnek a lehetőségekkel. A képviselő úgy vélekedett: többen vannak, akik szeretnének dolgozni, csak nem tudnak, mert az önkormányzatok nem ajánlanak fel megfelelő számú közmunka-lehetőséget.
A politikus abban látja a megoldást, hogy bizonyos pályázatokban feltételként szerepeljen, hogy a benyújtó önkormányzat szervezzen értékteremtő közmunkát.
Török Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy jelenleg is korlátozhatják az önkormányzatok a segélyezést abban az esetben, ha valaki nem működik velük együtt, azaz például nem vállal közmunkát.
Arról is beszélt, hogy az önkormányzatok, amennyiben szükségét látják, a jegyzőhöz fordulhatnak a rászoruló gyermekek ügyében, tehát abban az esetben, ha a család nem látja el megfelelően gyermekeit, például iskolába sem járatja őket rendesen. A jegyző feladata a jelenlegi szabályozás szerint az, hogy az illetékes segélyszervekhez, gyámhatósághoz forduljon a megfelelő megoldás érdekében