Hozzátette: az év leghosszabb éjszakáján valamennyi múzeum közvetlenebb és változatosabb formában fogadja a látogatókat. Olyan programokat - hangversenyeket, kézműves foglalkozásokat - is megrendeznek, amelyek csak tágabb értelemben tartoznak a múzeumokhoz. A kiállítások tárlatvezetéssel lesznek megtekinthetők, a restaurátorok pedig munkabemutatókat tartanak eddig zárt ajtók mögött végzett tevékenységükről.
Nagykanizsán a Thúry György Múzeum udvara ezen az éjszakán az inka udvar elnevezést kapja: A Nap fiai egykor és ma - az inkák tündöklése és bukása címmel nyílik időszaki kiállítás. A Halis István Városi Könyvtár inka olvasótáborral, mozgókönyvtári szolgáltatással vesz részt a rendezvényen. A kézműves foglalkozásokon a gyermekek indián viseleti tárgyakat, inka fejdíszeket, pánsípokat, a Los Andinos együttes tagjainak segítségével pedig indián totemállatokat és címerállatokat is készíthetnek. Keresd az inkák kincsét! címmel kincskereső kalandtúrát is rendeznek.
Kőfalvi Csilla, a Magyar Plakátház igazgatója elmondta: a kiskastélyban és a Magyar Plakátházban első alkalommal láthatnak válogatást az érdeklődök azokból a festményekből, amelyeket végrendeletében Brunner Erzsébet festőművész szülővárosára, Nagykanizsára hagyott.
A Két zarándok címmel Sass Brunner Erzsébet és Brunner Erzsébet életművét reprezentáló tárlat nyílik, kalandos életútjukat pedig fotókiállítás keretében mutatják be. India misztikus világát a Calcutta trió zenéjével, valamint bengáli teaházzal idézik meg.
Kőfalvi Csilla elmondta: a Brunner-képek "ellensúlyozásaképpen" ugyancsak a múzeumok éjszakáján mutatják be A csend festője címmel Z. Soós István csendéletet, zsánereket, és természeti tájképeket ábrázoló alkotásait.
Kostyál László a keszthelyi programok ismertetésekor elmondta: ugyan mind a négy intézmény - a Balatoni Múzeum, a Georgikon Múzeum, a Mikus Galéria, valamint a Rádió és Televízió Múzeum is - külön-külön programmal készül, de egységes belépőjeggyel lesznek látogathatók, a helyszínek között kisvárosi buszjárat segíti majd a közlekedést.
A Balatoni Múzeumban a Zsákmány című vándorkiállításon a halászat hagyományos és modern kellékeit mutatják be. A látogatók a Cserszegi asszonykórus bordalait hallgatva megkóstolhatják a balatoni borokat, majd ezt követően megnézhetik a Balatoni Borbarát Hölgyek barokk táncát.
Zalaegerszegen, a Göcseji Múzeumban az Örökéletű farmer című kiállításhoz kapcsolódnak a programok. A múzeumkertben a Kelemen testvérek - a farmer-korszak magyarországi idejére - a hetvenes, nyolcvanas évekre jellemző népszerű zenéket játszanak - tette hozzá a művészettörténész.