Mint mondta, van állandó belépője a nyolcszáz országgyűlési dolgozónak, a négyszáz parlamenti és EP képviselőnek, a frakciók és a minisztériumok szakértőinek, a köztársasági őrezred tagjainak, valamint az újságíróknak. Megjegyezte: erre a ciklusra négyszáz állandó sajtóbelépőt állítottak ki.
Hozzátette: saját dolgozóiktól kérhetnek erkölcsi igazolványt, a vezetők pedig átesnek különféle átvilágításokon, de arra nincs törvényi felhatalmazásuk, hogy minden állandó belépővel rendelkező ember jogosultságát vizsgálják. Állandó belépőt ugyanis a frakciók, a minisztériumok, vagy például a képviselők is igényelhetnek szakértőik, dolgozóik számára - fűzte hozzá.
Bakos Emil hangsúlyozta: az Országgyűlés nyitott intézmény, nem céljuk, hogy a belépést bárki esetében korlátozzák. Ezt az is bizonyítja, hogy 300-500 napi belépőt adnak ki - jegyezte meg.
A gazdasági igazgató kitért arra, hogy 2006-ban üzembe helyezték az Országgyűlés chipkártyás beléptetési rendszerét, amely kiszűri, ha valakinek nem érvényes a belépője, vagy más kártyájával akar bemenni. Azt is nyomon lehet követni, hogy kik és hányan vannak az épületben - mondta.
Az esztergomi polgármester autójának és házának felgyújtásával gyanúsított P. Renató parlamenti belépőjére vonatkozó kérdésre Bakos Emil úgy válaszolt: előre nem látható, hogy valakiből évekkel később bűnöző lesz, ezt az sem tudhatja, aki felelősséget vállal érte. (A férfi 2005-ben az MDF-től kapott ideiglenes parlamenti belépőt, de azt a párt két hónapon belül vissza is vonta.)
Bakos Emil kiemelte: a parlamenti belépők soron kívüli ellenőrzését ha akarnák, sem kezdeményezhetnék, mert az sértené a személyiségi jogokat.