Modernizálták a miskolci állatkertben és egyes hüllőfajok lakhelyeit, így például a varánusz és a leguán már összkomfortosnak számító otthonban élhet.
2008. július 3. csütörtök 10:36 - Hírextra
Átadták a nílusi varánusz új külső helyét, így a világ második legnagyobb méretűre növő gyíkfajának miskolci képviselője az Afrika-ház belső helyiségéből kiköltözhetett nyárra a csobogóval és vizes medencével ellátott napfényes "kifutóba" - közölte Pilz Olivér, az állatkert vezetője.
Hozzátette: a trópusi ház immerziós bemutatójában - a mókusmajmok és a tengeri malacok mellett - három zöld leguán is él. Ezt az otthont is komfortosították: csobogót és medencét alakítottak ki, hogy az állatok kedveljék külső férőhelyüket és szívesen sütkérezzenek a meleg nyári napokon.
Szintén "vizes blokkot kap" a trópusi ház hátsó oldalának egyik kifutójában az állatkert pápaszemes kajmánja, ez a hüllő "szintén nagyon várja már a napfürdőzést, hiszen eddig csak a belső férőhelyén lubickolhatott" - mondta Pilz Olivér.
Megjegyezte: a hüllőfajok változó testhőmérséklete, D-vitamin-igénye, illetve elszarusodó - mégis érzékeny - bőrük regenerációja miatt is fontos, hogy a mesterségesen tartott állatok az év napos, meleg időszakában szabad levegőn lehessenek.