A kiadó, amely az NDK idejében a kommunista párt irányított, öt évvel ezelőttig néhány százat adott el évente Marx klasszikus művéből. Schütrumpf, mint azt a Süddeutsche Zeitung című német napilapnak elmondta, 2007-ben vette észre, hogy az előző évhez viszonyítva megduplázódott az eladott kötetek száma. Ez év májusában háromszor annyit vásároltak meg belőle, mint 2007 első öt hónapjában, és az év felének elteltével már közelít A tőke a kétezres eladott példányszámhoz.
Az előző években a könyvet csaknem kizárólag márciusban és októberben vásárolták az egyetemi szemesztert kezdő diákok. Most egész évben keresik. Ez általános érdeklődés jele, nem kötődik az oktatáshoz. A Tőke mellett fogynak egyéb marxista írások is, például Friedrich Engels és Rosa Luxemburg könyvei is.
A kiadót nem annyira a jelenség ideológiai oldala foglalkoztatja. Kis kiadó lévén, amely nem engedhet meg magának nagy tévedéseket, inkább azt szeretné tudni, hogy tartós lesz-e, emelkedhet-e tovább az e művek iránti kereslet. Biztató jel a cég számára, hogy Chemnitzben - a volt Karl-Marx-Stadtban - néhány hete tömeg áll sorban: fel akarnak kapaszkodni a filozófus 11 méter magas mellszobra köré felépített állványzatra, hogy szembe nézhessen vele.