2024. november 22. - Cecília

Dobjuk ki azt is!

A síkképernyő gyártásánál alkalmazott nitrogén-trifluorid sokkal veszélyesebb a légkörre, mint eddig gondolták. A gáz a képernyő gőzölésénél keletkezett maradékanyagok eltávolításához szükséges. A NewScientist online kiadásában megjelent írás szerint a ni
2008. július 13. vasárnap 07:32 - Hírextra

"Az a probléma, hogy egy mesterséges vegyületről van szó, amely a szén-dioxiddal ellentétben nem fordul elő a légkörben. Ezért tömegegységenként különösen nagy befolyást gyakorol az üvegházhatásra" - magyarázza Hartmut Grassl, a hamburgi Max-Planck Meteorológiai Intézet munkatársa.

Jelenleg évente négyezer tonna jut ebből a gázból a légkörbe. "Ez úgy 67 millió tonna szén-dioxidnak felel meg, és feltételezzük, hogy ez a mennyiség jövőre megkétszereződik" mondta Michael Prather, a Kaliforniai Egyetem Környezetvédelmi Intézetének igazgatója. Prather szerint baj, hogy a szén-dioxiddal ellentétben a nitrogén-trifluorid-kibocsátást nem ellenőrzik. Így azt sem lehet pontosan tudni, mennyi került már a légkörbe. Az 1997-es Kiotói Egyezmény nem is tesz róla említést - ugyanis akkor még nem is nagyon volt használatban.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Életmód témában
Drogok legalizálása?
Igen
Egyes fajtákat, rendezett, ellenőrzött körülmények között igen
Soha!
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását